3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Premtimet e Kabashit

kabashi arkivKandidati i koalicionit AAK-LDD, për kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar Arkivin Ndërkomunal, Shkollën e Muzikës “ Lorenc Antoni” dhe Qendrën e Shëndetit Mendor në Prizren. Kabashi në këto takime është njoftuar nga afër për preblemet me të cilat ballafaqohen këto institucione.“Gjatë mandatit të ardhshëm katërvjeçar, Komuna e Prizrenit do të ndërtojë një objekt të ri për arkivën e Prizrenit”, premtoi Kabashi.

Edhe gjatë vizitës në shkollën e muzikës “ Lorenc Antoni “, Kabashi premtoi ndërtimin e një objekti të ri për këtë institucion arsimor. “Ky projekt do të realizohet në kaudër të zhvillimit ekonomik dhe turizmit, përmes hartimit të projekteve dhe ivnestimeve nga donatorët”.

Kandidati i koalicionit AAK-LDD, Lulzim Kabashi, ndërkaq në Qendrën për Shëndetësi Mendor premtoi se nëse zgjedhet kryetar i Prizrenit, do të shtojë një kujdesë të veçant për këtë institucion. /PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Tifozët e mllefosur me lojtarët e Lirisë, afaristi Shkodran Kryezi kërkon përgjegjësi nga menaxhmenti

Situata me ekipin e futbollit të Lirisë nuk është aspak e mirë pas kthimit në Superligë për shkak të rezultateve të dobëta. Humbja turpëruese 4-0...

Vetëvendosje në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme për faljen e borxhit të tatimit në pronë

Kuvendi i Prizrenit, në fillim të muajit shkurt me shumicë votash kishte miratuar rekomandimin për faljen e borxhit prej 100 euro për tatimin në...

Lajmet e Fundit