9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Prevalla mbulohet nga bora

Pjesa turistike e Pervallës sot është mbuluar nga bora. Fotografitë e para tashmë nga atje po qarkullojnë nëpër rrjete sociale.

Një të tillë e ka publikuar edhe ‘meteo balkan’, raporton Express.

Ndërkohë qysh mbrëmë nga meteorologët ishte paralajmëruar që në ditët në vazhdim në Kosovë do të kishte reshje të borës./Express/

Më Shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë. Sipas njoftimit të IHK-së,...

Ndërron jetë 51 vjeçarja nga Rahoveci, tri ditë më parë kishte denoncuar burrin dhe vjehrrën për dhunë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjakovë, ku ka humbur jetën një grua e cila po trajtohej në Spitalin Rajonal...

Lajmet e Fundit