18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Pritjet në pikat kufitare, diku mbi dy orë, diku rreth një orë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka përditësuar të dhënat mbi gjendjen në pikat kufitare.

Pritjet më të gjata për të hyrë janë në Merdar, 150-170 minuta, ndërsa për të dalë 30 deri 49 minuta.

Ndërkaq, në Muçibabë për të dalë qytetarët po presin deri në 1 orë.

Në pikat tjera ka pritje për të hyrë ose për të dalë, mirëpo nuk ka kolona.

Më Shumë

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, më 25 dhe 28 qershor

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër klasa do...

Lajmet e Fundit