24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Prizren, 2592 maturantë e testuan dijen e tyre

Sot u mbajt pjesa e parë e testit të maturës për nxënësit e shkollave të mesme.
Në 19 qendra të testitimit në Komunën e Prizrenit, gjithsej 2592 maturantë e testuan dijen e tyre.
Procesin e testimit nga afër e përcjellën edhe nënkryetari i Komunës, Visar Shehu dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi të shoqëruar nga zyrtarë të MASH-it dhe DKA-së, të cilët vizituan disa nga shkollat ku u mbajt testi.
Me këtë rast, ata shikuan edhe respektimin e masave mbrojtëse të rekomanduara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, me ç‘rast u vlerësua se mbarëvajtja e procesit dhe masat mbrojtëse janë në nivel.

Më Shumë

Kurthet e Asociacionit për funksionalitetin e shtetit të Kosovës

Valon Murati Arsyetimet se asociacioni i cili nuk ka kompetenca ekzekutive dhe është në përputhje me kushtetutën nuk është i dëmshëm, më së paku thënë...

Muhamed Thaqi, trajner i Rahovecit

Muhamed Thaqi do të jetë në krye të klubit të basketbollit, Rahoveci për sezonin e ri në Superligën e Kosovës. Thaqi është zyrtarizuar të shtunën...

Lajmet e Fundit