16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Prizren, arrestohet pasi goditi motoçiklistin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren pasi që i njëjti përderisa ishte duke drejtuar veturën me targa lokale, nga pakujdesia ka goditur një motoçikletë që drejtohej nga viktima.

Me urdhër te prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Universiteti i Hildesheim/Hannover shpalos ofertën e studimit për maturantët e “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të informimit lidhur me orientimin profesional dhe mundësitë e studimit në Universitetin Hildesheim/Hannover në Gjermani, sot, para maturantëve të “Loyola-Gymnasium”, ofertën e...

Kryeziu: Asociacioni aktual është OJQ, ky i riu ka elemente ekzekutive

Analisti politik, Kadri Kryeziu, ka thënë që Asociacioni i vitit 2013 ka qenë në formë të organizatës joqeveritare, ndërkaq i riu do të jetë...

Lajmet e Fundit