19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Prizren, lansohet programi “Idea-to-scale”

Sot është bërë lansimi i programit për inkubimin e bizneseve startup-Idea-to-Scale nga Makerspace Innovation Center Prizren. Në këtë ceremoni ka morë pjesë edhe nënkryetari i komunës, Kujtim Gashi.

Ky program do ta fuqizojë zhvillimin e bizneseve StartUp për 1 vit dhe do të jetë i hapur për ide/startup-e inovative e të qëndrueshme në treg, duke synuar krijimin e një ekosistemi të mirëfilltë, me një perspektivë të pasur të të bërit biznes.

Programi financohet nga GIZ Kosovo dhe Komuna e Prizrenit, mbështetet nga ITP Prizren e Digital Transformation Center, ndërsa, implementohet nga Makerspace Innovation Center Prizren.

Më Shumë

Totaj merr pjesë në programin e vizitorëve të Gjermanisë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, me ftesë të Ministrisë së Jashtme Federale të Gjermanisë, mori pjesë në programin njëjavor të vizitorëve të...

Një i lënduar në një aksident mes dy veturave në Prizren

  Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në Prizren, si pasojë e të cilit është lënduar një person. Policia njofton se përveç lëndimeve si pasojë...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit