25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Prizren/ Prezantohet rrejshëm si polic dhe ua merr nga dy mijë euro tre personave

Një person është arrestuar pasi ishte prezantuar rrejshëm si zyrtar policor dhe kishte vënë në lajthitje tri persona duke ua marr nga 2.000 euro.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur më 24.09.2022 në rrugën “Ibrahim Thaçi”, në Prizren.

Tutje në raport bëhet e ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti duke u prezantuar rrejshëm si zyrtar policor, kishte vënë në lajthitje tri viktimat meshkuj kosovarë duke u marrë atyre nga 2000 €. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Më Shumë

KFOR-i bën intervenim të përkohshëm në Urën e Fshajtë

Prej disa muajsh gjendja e Urës së Fshajtë, kishte paraqitur rrezik për shoferët dhe kalimtarët që e frekuentonin këtë pjesë, për shkak se mbrojtëset...

Prizreni organizon festivalin më të madh të çiklizmit në Kosovë

Bike Fest Prizren, festivali më i madh i çiklizmit në Kosovë, do të mbahet këtë fundjavë nga data 21 deri më 23 qershor në...

Lajmet e Fundit