9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Prizreni pa asnjë të infektuar me koronavirus

Në komunën e Prizrenit nuk është shënuar asnjë rast me koronavirus.

Kjo u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Sipas njoftimit të IKSHPK-së, gjatë 24 orëve të fundit, gjatë testimeve që janë bërë, 77 raste kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 46 raste, Fushë Kosovë 7 raste, Gjakovë 5 raste, Vushtrri 4 raste, Gjilan 3 raste, Mitrovicë 3 raste, Deçan 2 raste, Drenas 2 raste, Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Lipjan dhe Shtime.

Më Shumë

Policia në kërkim të një të dyshuari për “ngacmim” në Prizren

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili ka ndodhur më datë  28/02/2023, ora...

Molliqaj fton qytetarët të protestojnë më 25 mars kundër marrëveshjes me Serbinë

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se marrëveshja e djeshme mes Kosovës dhe Serbisë është tejet e dëmshme. Madje ai ka thënë se ky...

Lajmet e Fundit