18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Prizreni, shembull i respektimit të të drejtave të njeriut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj priti sot Clara Sanchez, Pastor nga DGNEAR në Bruksel, përgjegjëse për programet/projektet që kanë të bëjnë me komunitetin rom, menaxheren e programit ROMACTED II nga Këshilli i Evropës dhe zyrtaren e këtij programi, Sakibe Jashari, me bashkëpunëtor.

Me këtë rast, ata diskutuan për rëndësinë e gjithë përfshirjes që shpie në progres të vazhdueshëm dhe që Komuna e Prizrenit është shembull i mirë i respektimit të të drejtave njerëzore.

“Në këtë komunë, shumë etnitete bashkëjetojnë në harmoni të plotë, me të drejta të barabarta”

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Më Shumë

Vetaksident i rëndë trafiku në Prizren (video)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Sinjalit...

Sot varroset aktorja Shirine Morina

Sot në orën 16:00 do të bëhet varrimi i aktores së njohur, Shirine Morina. Teatri Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se sot do të organizojë...

Lajmet e Fundit