22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Publikohet lista e filmave me efekte më të mira vizuale

gravAkademia amerikane Arteve dhe Shkencave të Filmit (AFUN) ka publikuar listën e filmave që do të dominohen në kategorinë “Efektet më të mira vizuale” (Best Visual Effects).

Në këtë listë janë filmat World War Z, Gravity, Iron Man 3, Oblivion, The Lone Ranger, Star Trek Into Darkness, Pacific Rim, Thor: The Dark World, The Hobbit: The Desolation of Smaug ? Elysium.

Insertet e këtyre filmave do të prezantohen më 9 janar, kurse pas këtij prezantimi anëtarët e Akademisë do të hartojnë listën e pesë filmave të dominuar, që do të shpallet më 16 janar, bashkë me listat e kandidatëve nga kategoritë e tjera për çmimin Oscar.

Ceremonia e dorëzimit të shpërblimeve Oscar do të mbahet më 2 mars 2014 në “Dolby Theatre” në Los Angeles.

Më Shumë

Festimet për Ditën e Çlirimit në Prizren: Shfaqje folklorike në Shadërvan

Gjatë festimeve të organizuara nga Komuna e Prizrenit me rastin e “Ditës së Çlirimit”, kishte edhe shfaqje folklorike shqiptare, turke dhe boshnjake në Prizren. Ato...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit