24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Publikohet lista e filmave me efekte më të mira vizuale

gravAkademia amerikane Arteve dhe Shkencave të Filmit (AFUN) ka publikuar listën e filmave që do të dominohen në kategorinë “Efektet më të mira vizuale” (Best Visual Effects).

Në këtë listë janë filmat World War Z, Gravity, Iron Man 3, Oblivion, The Lone Ranger, Star Trek Into Darkness, Pacific Rim, Thor: The Dark World, The Hobbit: The Desolation of Smaug ? Elysium.

Insertet e këtyre filmave do të prezantohen më 9 janar, kurse pas këtij prezantimi anëtarët e Akademisë do të hartojnë listën e pesë filmave të dominuar, që do të shpallet më 16 janar, bashkë me listat e kandidatëve nga kategoritë e tjera për çmimin Oscar.

Ceremonia e dorëzimit të shpërblimeve Oscar do të mbahet më 2 mars 2014 në “Dolby Theatre” në Los Angeles.

Më Shumë

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd. Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga...

Burrë e grua rrihen mes vete në Malishevë, përfundojnë në spital e më pas ndahen

Telashet në familjet kosovare nuk kanë të ndalur. Përditë në Polici raportohen numër i madh rastesh, ku konfliktet mes bashkëshortëve shpesh përfundojnë edhe me...

Lajmet e Fundit