22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Publikohet një dokument jo zyrtar, që paraqet fituesin e Topit të Artë

Nëpërmjet rrjetit social Twitter, është publikuar një dokument jo zyrtar që paraqet radhitjen përfundimtare për Topin e Artë, 2021.

Votimi u mbyll të dielën, dhe tani emri i fituesit është në zyrat e France Football.

Si çdo vit, edhe këtë vit ka publikime paraprake që shpesh herë dalin të jenë të sakta.

Në vitin 2018, një publikim paraprak kishte nxjerrë të sakt të gjithë listën e 30 futbollistëve, madje duke u afruar shumë edhe me vota.

Publikimi paraprak që doli të jetë i saktë në vitin 2018

Në vitin 2019 po ashtu, publikimi doli të jetë i sakt.

Publikimi i vitit 2019 që nxorri Messi-n fitues, ishte i saktë

Edhe këtë vit, është publikuar një listë.

Kjo listë nxjerrë Lewandowski-n fitues, me Messi-n në vendin e dytë dhe Karim Benzema në të tretin.

Cristiano Ronaldo ndodhet vetëm i nënti në këtë listë.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale ka disa pjesë të Kosovës, duke kërkuar nga mërgimtarët që të...

Kurti: Me Turqinë jemi shtete aleate, shkëmbimet kalojnë 1 miliard euro

Kryeministri Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në Kosovë, me rastin e “Ditës së Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të...

Lajmet e Fundit