5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Putini thotë se ka pasur zhvillime pozitive sa i përket bisedimeve me Ukrainën

Ka pasur zhvillime “pozitive” në negociatat në vazhdim midis zyrtarëve rusë dhe ukrainas, sipas presidentit rus Vladimir Putin.

“Ka disa ndryshime pozitive atje, pasi negociatorët nga ana jonë më kanë informuar”, i tha Putini udhëheqësit bjellorus Alexander Lukashenko, gjatë një takimi në Moskë.

Ka pasur tre raunde negociatash midis ekipeve negociuese të dy palëve në kufirin Ukrainë-Bjellorusi dhe të enjten ministrat e jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë u takuan për bisedime në Turqi.

Megjithatë, deri më tani nuk ka pasur rezultate konkrete nga bisedimet.

Putin trajtoi gjithashtu çështjen e sanksioneve kundër Rusisë, duke sugjeruar se ato mund të kenë një efekt pozitiv në vend.

“Këto janë kohë mundësish për të ecur drejt forcimit të sovranitetit tonë ekonomik dhe teknologjik” tha ai, shkrun BBC.

Më Shumë

Raportohet për dy persona të zhdukur në Prizren

Policia në raportin 24-orësh ka njoftuar për dy persona të zhdukur në Prizren. Një rast është raportuar më 28 nëntor në ora 16:00, ndërsa një...

Prizren: Nën ndikimin e alkoolit një grua sulmon një burrë në kafiteri

Gjatë ditës së djeshme një burrë në Prizren është sulmuar nga një grua e cila ishte nën ndikimin e alkoolit. Rasti sipas policisë ka ndodhur...

Lajmet e Fundit