3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Qeveria miraton propozim-vendimet për themelimin e tri Ndërmarrjeve Publike Lokale

Janë miratuar propozim-vendimet për themelimin e Ndërmarrjeve Publike Lokale në tri komuna.

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli njoftoi se tri komunat kanë përmbushur të gjitha kriteret.

Ndërmarrjet Publike Lokale janë themeluar në Kamenicë, Podujevë dhe Suharekë.

Më Shumë

Përfundon seanca ndaj dy të arrestuarve, kështu dyshohet se i ndihmuan grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Ka përfunduar senca gjyqësore ndaj Albin Beqirit dhe Fatmir Tahirit, dy prej tre të arrestusrve për grabitjen e armatosur në Suharekë. Sipas dosjes së Prokurorisë,...

Keqpërdorim i trefishtë i detyrës zyrtare për ndërtim rrugësh në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj tre të pandehurve, për veprat penale penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe“Keqpërdorimi dhe mashtrimi...

Lajmet e Fundit