17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Qeverisjet e kaluara kanë sjellë vetëm kampe të Hungarisë dhe ura të Lionit

2121Lëvizja Vetëvendosje!  në Prizren tubim e radhës e mbajti me banorët e fshatit Zym. Kandidati për kryetar Arbër Rexhaj dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës Rexhep Selimi,  para të pranishmëve shpalosën  Alternativën për Prizrenin.

Rexhaj falënderoi qytetarët e Komunës së Prizrenit për mbështetjen e Lëvizjes Vetëvendosje! në ndryshimin e kësaj gjendje në të cilën na kanë katandisur pushtetarët aktual dhe ata kaluar.

Duke shpalosur alternativën qeverisëse lokale,  Rexhaj theksoi se “Lëvizja Vetëvendosje! synon që Prizrenin t’ua kthej qytetarëve, ta  kthej komunën në hapësirë publike me qasje për të gjithë, pa kurrfarë diskriminimi”.

Deputeti  Rexhep Selimi, ndërkaq ka lavdëruar kandidatin e VV-së për kryetar të prizrenit, Arbër Rexhaj.  “Arbër Rexhaj është kandidati më i mirë nga të gjithë kandidatët e subjekteve tjera politike. Ai do të përfaqësoj vullnetin tuaj në qeverisjen pas 3 nëntorit”.

Ai potencoi se qeverisja e subjekteve aktuale në nivel qendror dhe komunal ka sjellë vetëm kampe të Hungarisë dhe ura të Lionit të Francës, të cilat janë bërë vendstrehime më të pranueshme se sa jeta në Kosovë. “ Me Vetëvendosje! kjo gjë do të fillojë të ndryshojë, sepse Alternativa jonë është alternativë për ndryshimin e kësaj gjendjeje e cila vjen si pasoj e keqqeverisjes, hajnisë dhe korrupsionit të kësaj klase politike”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

PSG nuk i ndahet Leipzig-ut, dëshiron t’i “rrëmbejë” një tjetër mbrojtës

PSG transferoi këtë verë, Nordi Mukiele-n nga Leipzig-u. Por, ata thuhet se po përgatisin një tjetër blerje nga skuadra gjermane. Sipas francezes “L’Equipe”, kampionët e...

Lajmet e Fundit