19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

QKMF-ja në Prizren me numër rekord shërbimesh shëndetësore

Drejtoria Komunale e Shëndetësisë, përmes QKMF-së në Prizren, gjatë 11 muajve të vitit 2022 ka ofruar rreth 1.200.000 shërbime shëndetësore për qytetarët e Komunës së Prizrenit – numër rekord për një periudhë të tillë.

Shërbimet përfshijnë: vizitat specialistike mjekësore, shërbimet laboratorike e radiologjike, vizitat gjinekologjike, vaksinime, ndërhyrje stomatologjike, EHO, ECG, inhalime, fashime, referime, injeksione etj.

“Komuna e Prizrenit, po e dëshmon edhe njëherë përkushtimin për ofrimin e shërbimeve cilësore shëndetësore për qytetarët e saj”, thuhet në njoftim të komunës./PrizrenPress.com

Më Shumë

Osmani: Lidhja e Prizrenit, organizim kulmor për çlirimin e trojeve tona

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. Ajo për këtë ngjarje,...

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Lajmet e Fundit