9.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Quni thotë se Nasheci dhe Lugishta e Hasit u lanë në mjerim

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të fushatës zgjedhore është takuar me banorët e fshatit Nashec dhe Lugishtë të Hasit.

Ai, ka premtuar rikthimin e qeverisjes së mirë të LDK-së.

Ka kritikuar qeverisjen e kryetarit aktual, Mytaher Haskuka.

Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme“Vizitova Nashecin, dhe atje kuptova që banorët e rrugës “Besim Shala”, janë lënë në mjerim të skajshëm infrastrukturor. Pa kanalizim e pa rrugë të shtruar, detyrohen të ecin nëpër baltë e të jetojnë me kundërmimin e ujërave të zeza gjithandej”.

“Kjo qeveri lokale që i tepronin milionat, nuk ka pasur ide, kreativitet e as vullnet që qytetarëve të komunës tonë t’ua përmirësoi standardin jetësor, prandaj meriton të ndëshkohet me votë”.

“Së bashku do ti rregullojmë çfarë kanë prishur e do te investojmë në infrastrukturë nëpër gjithë fshatrat e komunës, ku ka nevojë.
Nasheci, meriton më mirë”.

“Nasheci është ndër prioritet e mia për ta bërë, jo vetëm të jetueshme për banorët e fshatit, por edhe një ndër atraksionet turistike për vizitorët”.

“Ne kemi ekspertizë, vullnet dhe kompetencën e duhur për ta bërë ndryshimin pozitiv për të mirën e përgjithshme”.

Quni edhe në fshatin Lugishtë të Hasit premtoi se me rikthimin e LDK-së në pushtet, të gjitha problemet e qytetarëve do të zgjidhen.

“Së bashku do ta bëjmë kthesën e ndryshimit pozitiv për të mirën e përgjithshme, do ta bëjmë rikthimin e Lidhjes, për lidhjen tonë me qytetarët e komunës që do të jenë në qendër të qeverisjes sime me Prizrenin”.

Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

 

Më Shumë

Sekretarja e shkollës akuzohet se kreu marrëdhënie orale me nxënësin

Një sekretare e shkollës në Alabama në Shteteve të Bashkuara është akuzuar se ka kryer marrëdhënie seksuale me një nxënës të mitur. Autoritetet në distriktin...

Wilder pezullohet nga boksi për gjysmë viti për shkak të nokautit brutal nga Fury

Deontay Wilder është goditur me një pezullim mjekësor gjashtë mujor pas humbjes së tij me nokaut nga Tyson Fury në Las Vegas, një goditje...

Të shtëna me armë zjarri në Nashec të Prizrenit

Policia në Prizren po e heton një rast ku dyshohet se persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri nga një veturë. Rasti ka ndodhur...

Më 18 tetor të mos mbahet mësimi, të dezinfektohen shkollat, thotë SBASHK-u

SBASHK-u ka kërkuar që më 18 tetor, e hënë, të mos mbahet mësimi nëpër shkolla, por kjo ditë të shfrytëohet për dezinfektimin e tyre...

Njoftim i rëndësishëm nga ATK-ja për masën e subvencionimit të pagës

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se të punësuarit e formalizuar kanë të drejtë që të aplikojnë për subvencionimin e pagës deri më 15...

Bastisje në Prizren, policia gjen 2 kg drogë

Policia e Kosovës ka kryer një bastisje të premtën në lagjen “Dardania”, në Prizren. Gjatë bastisjes janë gjetur e sekuestruar dy kilogramë drogë, raporton...

Koalicioni Vakat distancohet nga Abaz Ademi

Koalicioni Vakat distancohet plotësisht nga hapat e fundit të Abaz Ademit, i cili është në listën tonë elektorale dhe mbetet në përputhje me vendimin...

Ukaj: PDK-ja e ka programin më të mirë për bizneset

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit, Islam Ukaj, në kuadër të fushatës zgjedhore ka takuar fabrikën e çokollatës "Kamila", biznesin "Fortesa" si dhe...

Ekonomia e Kosovës vazhdon të jetë e ‘varur’ nga paratë e diasporës

Ekonomia vazhdon të jetë e varur nga paratë që diaspora dërgon në Kosovë. Paratë e dërguara dhe ardhja e tyre për pushime në Kosovë,...

Ceferin: UEFA do të vazhdojë të kundërshtojë planet për organizimin e Kampionatit Botëror çdo dy vjet

Kampionati Botëror aktualisht organizohet çdo katër vjet, megjithatë kjo nuk po duket kohë e mjaftueshme për FIFA-n të cilët duan që të mbahet çdo...

Mytaher Haskuka për aktakuzat ndaj zyrtarëve të Prizrenit: Të gjitha janë politike

Kryetari aktual i Prizrenit, njëherësh dhe kandidat për një mandat të dytë nga radhët e LVV-së, Mytaher Haskuka ka folur në lidhje me aktakuzat...

Policia në Prizren arreston një person i cili kishte marrë pjesë në një rrahje

Policia në Prizren ka bërë të ditur se më datë 7 gusht 2021, në rrugën “Enver Hadri” në Prizren, kishte ndodhur një rast lëndim...

Lushaj: Qytetarët me votën e tyre të vendosin për vete

Kandidati i pavarur për kryetar të Prizrenit, Milazim Lushaj, ka votuar bashkë me bashkëshorten e tij. Ai në prononcim për KosovaPress, falënderoi të gjithë personat...

Totaj: Mbështetja për kulturën nuk bëhet veç me fjalë, por me punë konkrete

Kandidati për Kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetaren e PDK-së Vlora Çitaku e deputeten Blerta Deliu-Kodra vizituan shoqatën kulturore e artistike...

Memli Krasniqi: Të dielën do t’i vijë fundi keqqeverisjes në Prizren me kryetarin e ri, Shaqir Totaj

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Prizren, ku ka thënë se qeverisja e kësaj partie në Kryeqytetin Historik të Kosovës, është...

Gjendet i vdekur një person në Brezovicë

Një person është gjetur pa shenja jete, në shtëpinë e tij në Brezovicë Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24...

Lajmet e Fundit