26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Qytetarët protestojnë për tërheqjen e 30% nga Trusti (VIDEO)

Sot, në sheshet kryesore të Prishtinës, pati një protestë të një grupi qytetarësh, të cilëve iu bashkuan edhe disa deputetë opozitarë.

Ata kërkuan nga pushteti dhe deputetët e mazhorancës, t’u lejohet tërheqja e 30% nga kursimet e trustit, njofton Klan Kosova.

Kronikën e zgjeruar mund ta ndiqni në videon më poshtë:

Më Shumë

Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale...

Burri rrah gruan për vdekje në ditën e dasmës veç pse foli me të ftuarin

Një dhëndërr xheloz rus ka vrarë gruan me të cilën sapo ishte martuar, duke e rrahur për vdekje në sy të të ftuarve. 35-vjeçari Stepan...

Lajmet e Fundit