16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Prizren: Për 2-3 orë rregullohet problemi

Qendra e qytetit të Prizrenit është vërshuar nga uji, pasi dyshohet se një gyp ka shpërthyer.

Kjo shihet në një video të siguruar nga Klankosova.tv, ku shihet se uji ecte në pjesën më të madhe të qendrës.

Në lidhje me këtë, ka folur edhe drejtori i KRU Hidroregjioni, Zenel Zenelaj, i cili tha se për 2-3 orë do të evitohet problemi.

“Është gyp i ujësjellësit. Është problem i zakonshëm që mund të ndodhë. Ekipi ka dalë në vendin e ngjarjes dhe për 2-3 orë evitohet problemi”, është shprehur Zenelaj, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, siç merr vesh Klankosova.tv, ekipi për sanimin e këtij problemi tashmë ka nisur punën.

Më Shumë

Plagoset nga një plumb qorr një grua në Prizren

Një grua është goditur nga një plumb qorr, derisa ishte afër një parkingu te tregu ‘Fatoni’ në Prizren, shkruan Gazeta Sinjali. Ngjarja ka ndodhur para...

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku morën pjesë studentë nga 40 shtete të botës Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren,...

Lajmet e Fundit