23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Rahovec / Pas shqiptimit të tiketës, kanos policët

Një person është arrestuar në Rahovec, pasiqë i njëjti gjatë pranimit të një tikete në shenjë revolte ka kanosur zyrtarët policorë.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, njofton Polica e Kosovës./

Osmani: Marrëveshja me USAID-in fuqizon administratën publike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe u.d. e drejtoreshës së USAID-it, Kerry Monaghan Hogler, kanë nënshkruar marrëveshjen e grantit për objektivat zhvillimore, në vlerë...

Moti sot me diell dhe vranësira

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Lajmet e Fundit