18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Rahovec, punëtori rrëzohet nga një lartësi prej 2 metrave në vendin ku po punonte

Një punëtorë është rrëzuar nga 2 metra lartësi dhe ka marrë lëndime trupore.

Policia ka njoftuar se rasti është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Apterushë në Rahovec dje rreth orës 10:30.

Viktima, deri sa ishte duke punuar në ndërtimtari në rrethana të panjohura është rrëzuar nga një lartësi dhe ka marrë lëndime trupore.

I njëjti është dërguar fillimisht në Spitalin Rajonal në Prizren e më pas në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës- QKUK.

Ai sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ndërsa më pas edhe inspektori i punës.

Për rastin është informuar edhe prokurori kujdestar ndërsa është iniciuar vepra penale rrezikim i sigurisë në vendin e punës.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe” – historiani befason me deklaratat e tij

Historiani Naim Flamuri ditëve të fundit ka marr vemendjen e publikut me deklaratat e tij për heroin kombëtar Gjergj Kastriotin- Skënderbeu. Ai mes tjerash ka...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1928 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit