1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Ramadani: SHIK-u ka lidhje me “SHIK”-un e LDK-së

Burim Ramadani AAKDeputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Burim Ramdani ka kritikuar nënkryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

“Kadri Veseli ka thënë se preferon koalicion me LDK-në dhe jo me AAK-në.

E pritshme! Janë tri arsye përse: 1. SHIK-u ka lidhje tradicionale me “SHIK”-un e LDK-së, që u riaktivizua në fushatën e fundit;

2. Ai e di se me AAK-në nuk mund të kontrollojë qeverisjen nga jashtë institucionet sikurse po bën tash e gjashtë vjet me PDK, LDK, AKR e të tjerë.

3. Ai dhe të tjerët e dinë se ka ardhur koha për qeverisje me Duar të Pastra, të cilën e ofron Aleanca”, ka përfunduar Ramadani në postimin e bërë në llogarinë e tij në Facebook.

Më Shumë

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme për shëndetësinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme. Në rend dite është shqyrtimi i Propozim-rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore. Seanca nis nga ora...

Florian Tufallari sapo ka lansuar një super këngë te titulluar ”Xhan o Xhan”

Pas hiteve të një pas njëshme Florian Tufallari vjen edhe me një tjetër hit të titulluar ‘’Xhan o Xhan”, ku bashkëpunëtorët janë: Music; Sardi...

Takimet e Selmanajt

Lajmet e Fundit