21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Rashiq: Do t’i bashkohem koalicionit LDK-AAK-NISMA

NenadRashiq-MPMSMinistri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, dhe kryetar i Partisë Progresiste Demokratike ka thënë se është i gatshëm t’i bashkohet opozitës në formim të qeverisë se re. Ai thotë se për bashkëpunime të reja nuk do të bëjë asnjë përjashtim.

Ministrinë detyre i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, dhe kryetar i Partisë Progresiste Demokratikeka thënë se është i gatshëm t’i bashkohet opozitës në formim të qeverisë se re. Ai thotë se për bashkëpunime të reja nuk do të bëjë asnjë përjashtim.

“Normale është që ne jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me të gjithë spektrin politik të Kosovës. Qoftë ajo pozitë, apo opozitë. Nuk bënë përjashtim askush. Secili që ka për qëllim përmirësimin e jetës së qytetarëve ne do të bashkëpunojmë”, ka thënë Rashiq për Express.

Ai ka treguar se deri tani ka qenë në bashkëpunim më PDK-në, por thotë se nuk ka pasur shumë mundësi të ndikojë në procese.

“Ne deri tash kemi pasur një bashkëpunim me PDK-në dhe gjithë anëtarët e saj.Ne si subjekt i vogël opozitar nuk kemi pasur edhe shumë ndikim dhe mundësi që të ndikojmë në përmirësimin e gjendjes sociale të kosovarëve, ka thënë ai.

Më Shumë

Pamje shokuese nga Prizreni: Burri rrah me grushte gruan e tij, kapet nga policia

Sot është publikuar një video ku një mashkull shihet duke e rrahur një femër. Ngjarja është raportuar se ka ndodhur në Prizren. Klankosova.tv ka arritur që...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit