3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Rasti Muja arrin në Gjykatën e Apelit

Ramadan MujaTë martën KALLXO.com-i raportoi se lënda e rastit të kryetarit të Prizrenit Ramadan Muja dhe pesë zyrtarëve tjerë komunalë, edhe pas katër muajve ende nuk kishte shkuar në Gjykatën e Apelit, por një gjë e tillë ka ndodhur dje.

“Sot ka arritur lënda e kryetarit Muja në Gjykatën e Apelit”, tha zëdhënësi i kësaj gjykate.

Muja, së bashku me pesë zyrtarët komunalë të Prizrenit më 13 mars ishte shpallur fajtor dhe ishte dënuar nga gjykata Themelore e Prizrenit, e udhëhequr nga gjykatësi ndërkombëtar Vladimir Mikula.

Mbrojtja kishte parashtruar ankesa ndaj vendimit të shkallës së parë brenda afatit ligjor.

Sipas EULEX-it ankesat ishin paraqitur në Gjykatën Themelore në Prizren nga 20, 27 dhe 28 maj.

“Ankesat janë dërguar për përkthim dhe për shkak të gjatësisë së tyre, u desh kohë për t’u përkthyer’’, tha të martën Eldita Tarani nga Zyra për Informim e EULEX-it.

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Vdes një punëtor në vendin e punës në një gurthyes në Suharekë

Suharekë- N.M (51-vjeç) dyshohet se ka vdekur në vendin e punës në një gurthyes në Studençan të Suharekës. Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi“,...

Lajmet e Fundit