9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Retrovizorja dhe Elina Duni në DokuFest

Elina DuniPas pranimit të ngrohtë të albumit të parë nga publiku, ata filluan bashkëpunimin me Elina Dunin si këngëtaren kryesore dhe si një gjë që do të hapte dimensione të reja për bendin dhe do ta definonte tingullin e tyre. Bashkë ata publikuan dy albume të reja, ‘Lakuriq’ dhe ‘I kaltër’.

Emri i tyre – Retrovizorja është i lidhur ngushtë me reflektimin. Një të dëgjuar dhe ju do të shihni se si emri i bendit e arsyeton ekzistencën e tyre. Muzika e tyre është një mjet për ta gjetur veten dhe për të dëgjuar si tingëllojnë ëndërrat, ndërsa ne të gjithë e kemi takuar një pjesë tonë përmes magjisë së muzikës së tyre. Duke filluar me veshin, çdo ndjesi merret me vete për ta arritur kulminacionin me një bukuri të pa-përshkrueshme tek mendja. Megjithatë, asnjëri nga ne nuk i kemi dëgjuar live në concert.

Bëhuni gati për një natë të paharrueshme kur Retrovizorja dhe Elina Duni do të sjellin muzikën e tyre për një performancë në DokuNights e cila do të na e zbukurojë jetën të gjithëve të shtunën me 23 gusht. Bendi është formuar në një dimër të ftohtë të Prishtinës më 2002, kur dy shokët Kreshnik Hoti dhe Bashkim Salihu vendosën të inqizojnë albumin e tyre të parë të quajtur “Polaroid”.

Pas pranimit të ngrohtë të albumit të parë nga publiku, ata filluan bashkëpunimin me Elina Dunin si këngëtaren kryesore dhe si një gjë që do të hapte dimensione të reja për bendin dhe do ta definonte tingullin e tyre. Bashkë ata publikuan dy albume të reja, ‘Lakuriq’ dhe ‘I kaltër’. /KultPlus/

Më Shumë

Zhgënjimi i Griezmann

Didier Deschamps iu deshën vetëm disa orë për të caktuar kapitenin e ri të skuadrës franceze. Trajneri 54-vjeçar u takua individualisht me disa lojtarë...

I dërgoi mesazhe me përmbajtje erotike të miturës, arrestohet i dyshuari nga Prizreni

Është arrestuar një person në Prizren. I njëjti gjatë muajit shkurt-mars 2023, ka ngacmuar seksualisht përmes rrjeteve sociale një të mitur, duke i dërguar mesazhe...

Lajmet e Fundit