17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Rexhaj i VV-së: Le të paguajë KEDS, në fund të fundit për këtë dhe e ka kontratën

Deputeti Arbër Rexhaj i VV’së ka bërë përgjegjës kompaninë KEDS për situatën e krijjuar me reduktime pasi e ndaluan importin për shkak të çmimeve të larta.

“KEDS ka njoftuar për ndalje të rrymës për shkak të çmimit të lartë në bursë thotë. Dhe ashtu është. Veçse KEDS duhet të njoftojë po ashtu sa % e energjisë që prodhon Kosova dhe që duhet të importojë shkon për humbjet e KEDS, pra për vjedhjet, mosfaturimin dhe mosinvestimet në rrjet”, ka shkruar Rexhaj në një postim në rrjetet sociale.

Sipas Rexhajt, qeveria po punon për ta stabilizuar këtë situatë por vjedhjet dhe humbjet nuk duhet më t’i paguajmë të gjithë.

“Le të paguajë KEDS. Në fund të fundit për këtë dhe e ka kontratën e edhe fitimin”, ka potencuar deputeti i Kurtit.

Kosova ka hyrë në një fazë reduktimesh, edhe pse konsumi i energjisë është i ulët në stinën e verës.

Më Shumë

Goditen katër raste të transportimit të emigrantëve të paligjshëm drejt Kosovës

Shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, në zbatim të planit...

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

Lajmet e Fundit