2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Rexhaj: Politika e vjetër shembet kur i kundërvihen forcat e reja

Arberi mushnikovKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj është takuar me të rinjtë e fshatit Mushnikovë të Prizrenit. Në këtë takim është folur për rëndësinë e pjesëmarrjes dhe angazhimin e të rinjve në proceset e rëndësishme që po kalon vendi.

“Si pjesa më vitale e shoqërisë, të rinjtë në vazhdimësi kanë qenë katalizator i ndryshimeve politike dhe shoqërore gjatë gjithë historisë sonë. Forca krijuese, vullneti dhe guximi i gjeneratës së re janë faktorët që përherë i kanë paraprirë ngjarjeve të mëdha, dhe tani është koha që potenciali i pashtershëm i kësaj kategorie të orientohet përsëri në synimet për ndryshime shoqërore-politike në vend”, tha Rexhaj.

Sipas tij, politika e vjetër shembet vetëm atëherë kur asaj i kundërvihen forcat e reja me ide të reja. “Prandaj edhe angazhimi politik për ndryshim asnjëherë nuk mirëpritet nga pushtetet e padrejta. Sepse brezi i ri çdoherë shemb të vjetrën e padrejtë. Kjo është edhe arsyeja se pse Lëvizja VETËVENDOSJE! është forca e vetme politike që mund ta bëjë këtë ndryshim të nevojshëm”, tha Rexhaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Konfirmohet vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, shkon në shtatë numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka thënë se të enjten e ka neutralizuar një të dyshuar për grabitjen e argjendarisë në Suharekë dhe se ka shkuar...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit