23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Rexhaj vizitoi Shoqatën “Hadër”

hendikosKandidati i VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj është takuar me përfaqësuesit e Shoqatës “Hadër”. Rexhaj në këtë shoqatë është shoqëruar edhe nga deputeti i Kuvendit të Republikës Kosovës Afrim Kasolli.

“Gatishmëria e kësaj shoqate për t’i ndihmuar këto kategori shoqërore në nevojë, shpërfaq karakterin mospërfillës të pushtetit për t’i mbështetur ata. Taksat e paguara nga shtresa që kjo shoqatë përfaqëson do të duhej që t’u garantonte shërbime të veçanta sociale. Kjo për shkak se mirëqenia e përgjithshme e shoqërisë varet nga roli i gruas në familje dhe, deri më tani, nuk është vlerësuar sa duhet”,tha Rexhaj.

Ai tha se VV-ja njeh rëndësinë e funksionit mbështetës të gruas në familje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Seanca e radhës së Kuvendit të Prizrenit: Fokus në menaxhimin e mbeturinave dhe dhënien e pronave komunale

Të enjten u mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit të Prizrenit, ku u shqyrtuan dhe miratuan një sërë pikash të rendit të ditës. Pjesa më...

Kryetari Totaj priti komandantin e Policisë së Kosovës në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot drejtorin rajonal të Policisë së Kosovës në këtë qytet, kolonel Faton Alija, për të biseduar rreth thellimit të...

Lajmet e Fundit