16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

LDK: Malisheva kurrë më nuk i beson Thaçit

LDK-logo5-23Dega e LDK-së në Malishevë, deklarimet e z. Thaçi në Malishevë i konsideron propagandë dhe shpërfaqje të frikës së skajshme për humbjen e PDK-së në Malishevë.

Ai, në një takim të mbajtur në Malishevë, me një grusht njerëzish të PDK-së, deklaroi se kinse kanë kaluar disa veprimtarë të LDK-së në PDK.

I bëjmë thirrje z. Thaçi që të mos i dezinformojë qytetarët e Malishevës. Malisheva kurrë më nuk i beson atij. Malisheva e di se çfarë e konsideron z. Thaçi atë dhe se me çfarë fjalori flet ai për malishevasit.

LDK-ja do ta vijojë punën deri në ditën e zgjedhjeve me të gjithë qytetarët e Malishevës dhe më 3 nëntor do t’ua kthejë dinjitetin e nëpërkëmbur nga z. Thaçi dhe PDK-ja e tij.

LDK-ja do të manifestojë qytetari deri në fund të këtij procesi, do të vijojë ta shpalosë programin e saj për Malishevën, do të takojë çdo qytetar të komunës së Malishevës dhe së bashku me ta do të korrë fitore të madhe më 3 nëntor.

Më Shumë

SBAShK-u i përgjigjet Nagavcit: Ekziston vendimi, orët e humbura nuk i zëvendësojmë

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, ka marrë vendim për plotësimin dhe ndryshimin e kalendarit të vitit shkollor 2022/2023,...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Lajmet e Fundit