2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit u vazhdohet paraburgimi

Gjykata Speciale ua ka vazhduar masën e paraburgimit Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Lajmi është bërë me dije në vendimin që e ka marrë trupi gjykues në Gjykatën Speciale.

Sipas vendimit, arsyet e vazhdimit të paraburgimit kanë mbetur të njëjta: rreziku i ndikimit në dëshmitarë dhe shkatërrimi i provave.

 

Krerët e UÇK-së janë në paraburgim që nga nëntori i vitit 2020.

Më Shumë

OJQ “ Profesionistët e Lirë për Kosovën” dhe Oda Afrikë -Ballkan, me marrëveshje bashkëpunimi

Organizata Joqeveritare “ Profesionistët e Lirë për Kosovën” kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Odën Tregtare Afrikë – Ballkan. Kryetari i OJQ-së “ Profesionistët e Lirë...

Përfundon seanca ndaj dy të arrestuarve, kështu dyshohet se i ndihmuan grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Ka përfunduar senca gjyqësore ndaj Albin Beqirit dhe Fatmir Tahirit, dy prej tre të arrestusrve për grabitjen e armatosur në Suharekë. Sipas dosjes së Prokurorisë,...

Lajmet e Fundit