25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Rezultatet e zgjedhjeve në Prizren

Ura e gurit ne prizrenKomisioni Qendror Zgjedhor (KQZ), ka publikuar rezultatet preliminare nga komunat e Kosovës duke mos përfshirë pjesën veriore të vendit, pas incidenteve të ndodhura atje. Në Prizren udhëheq Ramadan Muja me 37.8%, kurse kandidati i LDK-së, Eqrem Kryeziu e ndjek me 25.22%.

Linku i rezultateve për Prizren

http://82.114.76.26/NightResults/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=21&IsPS=0&Turnout=0&LangID=2

Më Shumë

Pas ndarjes nga Besi, Xhensila Myrtezaj këtë person gjithmonë afër vetës

Ndarja e çiftit të njohur, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, është prej kohësh në qendër të vëmendjes. Burime nga gjykata e Tiranës bëjnë me dije...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit