35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Rikthehen në heshtje, ata që Bajram Rexhepi i shkarkoi me zhurmë

Ministria e MbrojtjesBajram Rexhepi, ministër i Punëve të Brendshme, kishte deklaruar se është i hapur që korrupsioni të luftohet duke nisur nga zyra e tij. Deklaratën e ka bërë pas skandalit të pasaportave kur humbën 1.4 milion euro, të dedikuara për blerjen e pasaportave biometrike dhe arrestimit të Natali Veliajt.

Kjo e fundit ka përmendur në prokurori disa zyrtarë të MPB-së se u ka dhënë paratë si ryshfet. Për të dëshmuar gatishmërinë për ta luftuar korrupsionin, ministri Rexhepi pezulloi e shkarkoi tre zyrtarë të kësaj Ministrie, shkruan Tribuna

Ministri Rexhepi pezulloi Blerim Camajn, kryeshefin e Agjencisë për Regjistrim Civil, Besnik Berishën, drejtor për prodhim të pasaportave dhe shkarkoi këshilltarin e tij Sedat Gashin. Më vonë në emër të kësaj lufte, ministri Rexhepi pezulloi edhe drejtorin e Prokurimit, Agim Fejzullahun. Më pak se një vit më vonë, përveç këshilltarit, tre zyrtarët tjerë janë rikthyer në punë në të njëjtën ministri.

Më Shumë

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të "Parkut të Biznesit" në këtë qytet. “Me anë të...

Ish-kryetari i Malishevës Ragip Begaj dhe ish-ministri Bajram Hasani dënohen me nga dy vite e gjysmë burgim

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë. Begaj është...

Lajmet e Fundit