4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Ronaldo synon të blejë një skuadër

Ikona e Real Madridit dhe Barcelonës, braziliani Ronaldo, ka shprehur ambicien e tij për të marrë në pronësi një skuadër, ndërsa ua ka vënë syrin ekipeve të kategorisë së dytë të futbollit anglez.

Fituesi i Kupës së Botës është tërhequr nga futbolli aktiv në vitin 2011, por është i interesuar të kthehet në lojë në një pozitë tjetër, shkruan Koha Ditore.

Roli i presidentit të Federatës së Futbollit të Brazilit ishte diskutuar për fituesin e trefishtë të epitetit të futbollistit më të mirë të vitit, por është një pozitë tjetër që e tërheq 41-vjeçarin.

Ai është i interesuar të blejë një skuadër në kategorinë e dytë të Anglisë apo Spanjës, para se të lëvizë në një post administrues..

Më Shumë

110 vjetori i Pavarësisë, bashkon sot kuvendarët e Kosovës e Shqipërisë

Në shënim të 110-vjetorit të pavarësisë Shqipërisë, sot në Tiranë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.   E...

Kryqi i Kuq: Afganët do të luftojnë për jetën e tyre këtë dimër

Kushtet në Afganistanin e kontrolluar nga talibanët do të jenë më të këqija në vitin e ardhshëm dhe më shumë afganë do të luftojnë...

Lajmet e Fundit