18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Ronaldo vendos që ta padisë Juventusin, thotë që i ka borxh afër 20 milionë euro

Cristiano Ronaldo ka vendosur të vazhdojë me veprime ligjore kundër Juventusit për pagat e papaguara.

Ylli portugez, i cili kaloi tre vjet në Torino – po kërkon t’i paguhen 19.9 milionë euro neto që iu premtua nga klubi kur pranoi të shtynte pagat e tij gjatë muajve të parë të pandemisë së Covid-19.

Këto paga të shtyra janë pjesë e ‘manovrave të pagave’ tashmë famëkeqe të Juventusit, të cilat janë objekt i çështjes ligjore Prisma në vazhdim, raportojnë mediat italiane, transmeton Klankosova.tv.

Pasi kërkoi dokumentet përkatëse nga Prokuroria Publike e Torinos, Ronaldo tashmë ka vendosur të marrë masa ligjore ndaj Juventusit, duke i shkaktuar një tjetër dhimbje koke Zonjës së Vjetër.

Leonardo Bonucci gjithashtu filloi kohët e fundit një veprim ligjor kundër klubit, duke kërkuar dëmshpërblim pasi ai u bllokua në mënyrë joceremonike nga skuadra e Massimiliano Allegrit.

Paulo Dybala, nga ana tjetër, ka arritur një marrëveshje me Juventusin për rreth tre milionë euro që i kishte borxh. Ai tani ka hequr dorë nga padia e tij në lidhje me kompensimin përmos vazhdimin e kontratës së tij pas marrëveshjes fillestare verba

Kurti: Rektorit Statovci i kemi shumë borxh, lartësoi Universitetin

Sot bëhen 26 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

Shifrat e De Zerbi-t me Brighton-in janë vërtet të pabesueshme

Një vit më parë, Roberto De Zerbi u emërua trajner i ri i Brighton-it. Dhe ata kishin arritur një barazim dhe tre humbje në katër...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit