28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Ronela Hajati nis provat e Eurovisionit në Torino të Italisë

Këngëtarja Ronela Hajati e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2022 ka nisur provat në Itali. Ronela do të hapë festivalin europian me këngën “Sekret” në natën e parë të gjysmëfinales.

Këto ditë, në Torino të Italisë kanë nisur provat zyrtare për shfaqjen e madhe. Disa nga momentet e provave janë ndarë edhe me ndjekësit në rrjetet sociale. Faqja e Eurovisionit në Instagram publikoi disa fotografi nga provat e Ronelës sot, të cilat e tregojnë këngëtaren shqiptare krahas balerinëve teksa dhuron një performancë të zjarrtë.

Këngëtarja gjithashtu ka ndarë disa nga fotografitë me ndjekësit e saj në Instagram ku krahas fotos shkruan: “Provat e para, të mbaruara, Shqipëria hap mbrëmjen e 10 majit”.

Eurovision 2022 nis më datë 10 Maj e cila do të jetë nata e parë e gjysmëfinales, 12 Maj nata e dytë gjysmëfinale dhe përfundon 14 Maj e cila është edhe finalja e madhe.

  

Më Shumë

Fluks i lartë qytetarësh dhe automjetesh në Vërmicë

Mëngjesi i së shtunës ka nisur me fluks të lartë qytetarësh e mjetesh në pikën kufitare të Vërmicës. Qytetarët e Kosovës kanë zgjedhur të...

Moti sot: Me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 36 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se sot mbi Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit