19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Rosie Huntington mrekullon në setin fotografik

Rosie HuntingtonSeti fotografik që modelja Rosie Huntington ka bërë për “V Magazine” e shfaq tejet sensuale për sezonin veror.

Në këto foto 27-vjeçarja mban veshje të Prada, Celine, Saint Laurent dhe Gucci të stiluara nga Mel Ottenberg. Nëpër foto ajo pozon gjysmë e zhveshur dhe shumë provokuese.

Rosie ka thënë më parë që kurrë nuk do të pozonte nudo për çfarëdo lloj shume të mundshme sepse sipas saj imazhe të tilla shpesh herë nxirren jashtë kontekstit dhe mund të keqpërdoren.

Gjithashtu, Rosie Huntington është shprehur se preferon më shumë të sfilojë për “lingerie” sesa për veshje.

“Kur nisa për herë të parë rrugën e modës kisha shumë besim në vete. Isha e hapur për çdo gjë. Më pas, gjatë adoleshencës fillova të bëhem më pak e sigurtë”. Nuk ishte aq e mrekullueshme sa unë mendoja. Dikush më sugjeroi që mund të bëhesha modele, por një nga agjentët më thirri mënjanë duke më thënë që kjo gjë nuk ishte punë për mua. Por, një vit më vonë u riktheva sërish, ku mora dhe punën time të parë”, tha Rosie.

Më Shumë

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren nderohet nga OSCE-ja, në 25 vjetorin e misionit në Kosovë

Me rastin e 25 vjetorit të Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSCE) në Kosovë, ambasadori Michael Davenport ndau mirënjohje për...

Lajmet e Fundit