19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Rrahën zyrtarët e KEK-ut në Prizren

KEK-u ne ObiliqI kanë rrahur zyrtarët e KEK-ut aq sa është dashur të ndërhyjë edhe policia. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Arbana” në Prizren.

Sipas policisë, forcat e rendit kanë arrestuar një të dyshuar pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht dy viktima, të dy meshkuj, shtetas shqiptarë të Kosovës.

Të dy viktimat në këtë rast ishin zyrtarë të KEK-ut të cilëve u janë shkaktuar lëndime të lehta trupore. Me urdhër të Prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Abdixhiku fton Baljen për bashkëpunim, deputetja mohon kalimin në Grupin Parlamentar të LDK-së

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka takuar kryetaren e Unionit Socialdemokrat (SDU), Duda Balje. Abdixhiku me Baljen ka diskutuar për zhvillimet dhe...

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

E diela me diell

Lajmet e Fundit