19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Rrahje/ Bëhet për spital një person në Prizren

Në orët e hershme të mëngjesit të së dielës një burrë ka rrahur një tjetër kjo pasi ata dy ishin fjalosur mes vete.

Policia njoftoi se burri që u sulmua ka pranuar tretman mjekësor gjersa sulmuesi ka ikur dhe janë në kërkim të tij.

‘’Viktima mashkull kosovar ka raportuar se pas një konflikti verbal është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar me ç’rast ka pësuar lëndime trupore.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari gjendet në kërkim policor’’, raportoi policia.

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

U vranë në ditën e parë të paqes në Kosovë, Rohde kujton dy gazetarët gjermanë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar 25-vjetorin e vrasjes së dy gazetarëve gjermanë Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesit të tyre, Senol...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit