-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Rudigeri si transfer i lirë te Reali?

Mbrojtësi i Chelsea-s, Antonio Rudiger, është i hapur që të kalojë te Real Madridi gjatë verës si transfer i lirë.

Kontrata e tij me të Kaltrit skadon më 30 qershor, dhe ai ende nuk e ka ripërtërirë atë dhe nuk duket që e ka ndërmend ta bëjë ngjë gjë të tillë.

Përfaqësuesi i Gjermanisë do të lejohet që të negociojë me klubet tjera më 1 janar, dhe Real Madridi duket të jetë në pozitën më të favorshme.

Në anën tjetër, edhe Mbretërit po e presin janarin në mënyrë që t’i fillojnë negociatat për qendërmbrojtësin i cili te kampioni i Evropës po i kërkon 12 milionë euro në vit, shumë që Chelsea nuk po do që t’ia japë.

Më Shumë

Shakira: Faleminderit për mbështetjen tuaj!

Një këngë nga ylli latin Shakira për ish-partnerin e saj Gerard Pique duke e tradhtuar ka thyer rekorde në YouTube, shkruan gazeta "Kosova Sot...

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Lajmet e Fundit