2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Rusia pranon se ka ndodh një shpërthim në luftëanijen e saj kryesore Moskva

Ministria ruse e mbrojtjes tha se po hetonte se çfarë ndodhi me luftanijen kryesore ruse të quajtur Moskva.

Ukraina tha se kishte goditur anijen me një raketë kundër anijes, duke detyruar ekuipazhin e saj të braktiste anijen.

Ministria mohoi njoftimet se luftanija ishte fundosur në fund të Detit të Zi, raporton theguardian.

Ai tha se Moskva kishte “ruajtur gjallërinë”, me zjarret e fikur dhe ekuipazhi u transferua në një anije tjetër.

Dmitry Peskov, zëdhënësi kryesor i Vladimir Putinit, nuk ishte në gjendje të jepte shkakun e shpërthimit në anijen luftarake, duke thënë se “Nuk mund t’ju them asgjë. Kjo është një temë për Ministrinë e Mbrojtjes”. /Telegrafi/

Më Shumë

Patrioti i “harruar” i Shqipnisë së pavarur

Nga: Bajram Mjeku Sa herë shënojmë 28 Nëntorin, ditën e madhe kur në Vlorë u shpall Shqipnia e pavarur, na kujtohen edhe shtrembërimet e mëdha...

Osmani takon ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry – flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe ish Sekretar...

Lajmet e Fundit