36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

AAK kërkon qëndrim të saktë nga Kurti për tërheqjen e 30% të Trustit

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka kërkuar një qëndrim të saktë nga kryeministri Albin Kurti lidhur me propozimin për tërheqjen e 30% të mjeteve të Trustit.

Ai tha se për këtë propozim ka mbështetje tek deputetët.

“Një qëndrim të saktë të qeverisë apo të kryeministrit nuk e kemi dëgjuar ende për sa i përket Trustit. Ne mendojmë që janë pjekur kushtet që të kalojmë Ligjin që mundëson tërheqjen e një pjese të Trustit, duke qenë se Qeveria nuk është duke vepruar për të ndihmuar qytetarët me veprime të tjera që lidhen me lehtësimin e gjendjes së rendë të qytetarëve të Kosovës”, tha ai.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Më Shumë

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, një i vdekur dhe katër të lënduar

Një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë lënduar si rezultat i një vetëaksidenti të ndodhur sot rreth orës 13:30 në kilometrin...

Lajmet e Fundit