16.8 C
E martë, 7 Maj, 2024

Salah po kërcënon hegjemoninë e Ronaldos e të Messit

Paraqitja impresive e sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah, në fitoren 5:2 ndaj Romës, të martën, e ka çuar skuadrën e tij në prag të kualifikimit në finale të Ligës së Kampionëve dhe njëkohësisht ai është duke kërcënuar seriozisht dominimin e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për çmimin “Topi i artë”.

Sulmuesi egjiptian shënoi dy gola të shkëlqyer në pjesën e parë kundër ish-skuadrës së tij për të ndihmuar Liverpoolin drejt një fitoreje të thellë në “Anfield Road” në ndeshjen e parë gjysmëfinale. Ai asistoi edhe dy gola tjerë në pjesën e dytë për t’i vënë kapak paraqitjes së madhe të tij.

Rëndësia e Salahut u demonstrua më tepër me faktin se Roma shënoi dy gola, që i japin shpresë për përmbysje të rezultatit, në momentin kur Salah ishte zëvendësuar.

Sulmuesi egjiptian ka arritur në shifrën e 43 golave në të gjitha garat këtë stinor, duke qenë një gol para Cristiano Ronaldos së Real Madridit dhe dy para Lionel Messit të Barcelonës.

Policia në Prizren sekuestron një pistoletë

Policia e Kosovës njofton se sot ka realizuar një urdhër-kontroll në shtëpinë e një të dyshuari në rrugën “Rrustë Kabashi” në Prizren, ku është...

Malishevë: Dyshohet se vazhdimisht ushtroi dhunë psikike dhe tentoi ta rrah nënën, arrestohet

Është arrestuar një mashkull në Malishevë, pasi dyshohet se vazhdimisht ka ushtruar dhunë psikike, si dhe ka tentuar ta sulmonte fizikisht nënën e tij. Policia...