0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Sami Lushtaku me avokat amerikan?

SamiLushtaku-i arrestuarTerree Bowers është emri i cili shumë shpejt mund të jetë avokat i dytë i kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku, krahas Arianit Kocit.

I dyshuar për krime lufte nga EULEX-i, Lushtaku po planifikon ta angazhojë avokatin e njohur amerikan nga Los Anxhelos, që bashkë me avokatin vendës, ta hartojnë planin dhe mbrojë atë.

Bowers që ka shërbyer në SHBA në pozita të ndryshme në sistemin amerikan të drejtësisë, ka aplikuar për licencë në Odën e Avokatëve të Kosovës, shkruan Tribuna.

Flamur Ramadani, zëdhënës i Odës së Avokatëve, e konfirmon se avokati amerikan Terree Bowers, ka aplikuar për licencë në këtë institucion në mënyrë që të ketë të drejtë të veprojë në Kosovë.

Më Shumë

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar 21 dëshmorët, luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititin: Po, jam martuar zyrtarisht

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me regjisorin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar atë dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘një...

Lajmet e Fundit