6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Sarri jep dorëheqje, ja tre emrat në listën e Lazios

Maurizio Sarri nuk është më trajneri i Lazios. Strategu i njohur ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës së Serisë A pas humbjes me Udineses.

Kjo ishte disfata e katërt radhazi që bardhekaltrit kanë marrë në të gjitha kompeticionet, duke sjellë vendimin e teknikut italian.

Ende nuk ka asnjë detaj nga ky vendim i Sarrit, teksa klubi ka nisur punën për të gjetur menjëherë zëvendësuesin e tij. Mediet italiane shkruajnë se emrat që mund ta zëvendësojnë janë Tommaso Rocchi, Miroslav Klose dhe Angelo Gregucci.

Më Shumë

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

FSK pranon kamionë ushtarak gjerman në vlerë 2.7 milionë €

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë me pesë kamionë ushtarak sot pas ceremonisë së pranim-dorëzimit të mjeteve në vlerë prej 2.7 milionë eurove...

Lajmet e Fundit