13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Serbët ngacmojnë me armë shqiptarët në Prevallë

Shumë qytetarë të Kosovë s sot ia kishin mësyrë Prëvallës për ta kaluar ditën e 1 Majit. Por, disa nga ta hasë n edhe në kërcënime e ngacmime.

Rrugës për në parkun e Prëvallës, në Shtërpcsë disa serbë më ramë ngacmuan shqiptarët. Ata me revole e flamuj në duar bë në gjeste provokues.

Kurse, Policia e Kosovës bënë të ditur se deri në këto momente nuk ka ndonjë problem që vlen të theksohet, në këtë ditë feste, e që mund të ndërlidhet me këto zhvillime, pra situata e përgjithshme është e qetë dhe nuk ka pasur probleme. /KlanKosova/

Më Shumë

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit. Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë...

Mona Liza

Lajmet e Fundit