36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Sërish përballë njëri-tjetrit, Man City dhe Liverpooli sot synojnë finalen

Një javë pas barazimit 2:2 në Premierligë, Manchester City dhe Liverpooli do të përballen sërish mes vete.

Përballja e sotme mes tyre do të jetë në kuadër të fazës gjysmëfinale në Kupën FA, shkruan Gazeta Express.

Kujtojmë se edhe faza gjysmëfinale e Kupës FA zhvillohet me vetëm një ndeshje, me fituesin që kalon pastaj në finalen e madhe.

Fituesi nga ndeshja Manchester City – Liverpool në finale do të takohet me fituesin nga ndeshja Chelsea – Crystal Palace, që zhvillohet nesër.

Më Shumë

Prizren/ U pa në video duke e rrahur vajzën e mitur, ndalohet për 48 orë

Policia e Kosovës, Stacioni policor në Prizren, ka ndaluar për 48 orë një të dyshuar pasi në rrjete sociale është parë duke e rrahur...

Darwin Nunez “alla Zidane”, e godet kundërshtarin me kokë dhe përjashtohet nga loja

Darwin Nunez ka qenë protagonist tek Liverpooli mbrëmë. Jo për ndonjë paraqitje solide, por në aspektin negativ, shkruan “Gazeta Express”. Sulmuesi i ri i “Reds” ua...

Lajmet e Fundit