22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Sevilla e kërkon Januzajn

Adnan Januzaj e ka mbyllur aventurën me Real Sociedad-in në Spanjë, derisa tani mbetet futbollist pa klub.

Sipas asaj që raportojnë mediat e huaja, klubi i Sevilla-s është në bisedime të avancuara me Januzajn për një transferim të mundshëm në dy ditët e ardhshme.

Futbollisti i Sevilla-s, Lucas Ocampos, me shumë mundësi do të transferohet te Ajax-i, andaj ata kërkojnë të kenë më shumë opsione në atë pozitë, duke transferuar pa para Januzajn.

 

27-vjeçari në orët e fundit ishte i lidhur edhe për një transferim të mundshëm në Serie B te Venezia, por tani gjërat mund të ndryshojnë pas interesimit të klubit spanjoll.

Mesfushori me origjinë nga Kosova së fundmi ishte pjesë e Sociedad-it për pesë sezone, derisa u transferua në vitin 1017 nga Manchester United-i për 8.5 milionë euro.

Ai në total ka zhvilluar 168 ndeshje në të gjitha garat me klubin bask, prej të cilave ka shënuar 23 gola.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

Lajmet e Fundit