29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Shaqir Totaj: Përkrahja për Prizrenin po vjen edhe jashtë PDK-së

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj ka intensifikuar takimet pak ditë para mbajtjes së zgjedhjeve më 22 tetor. Ai ka zhvilluar një sërë tubimesh elektorale në lagjet e qytetit si dhe një takim me shumë gra.

Totaj në fjalimet e tij ka thënë se përkrahja për të po vjen edhe jashtë strukturave të PDK-së që është dëshmia më e madhe e fitores më 22 tetor në Prizren.“Këto ditë po shoh një përkrahje masovike brenda dhe jashtë PDK-së. Qytetarët e Prizrenit janë bindur për vizionin e vërtetë tonin të cilin e kam prezantuar për katër vitet e ardhshme. Unë do ti prij këtij vizioni të ndryshimit me ekipin më të mirë” ka thënë Totaj.

Kandidati Totaj ka folur edhe për zhvillimin ekonomik në takimin me gratë duke premtuar më shumë lehtësira e përkrahje për to dhe të paktën 5 drejtori në ekzekutivin e ardhshëm do t’iu takojnë grave.

Deputeti i VV-së kërkon mbështetjen e opozitës për marrëveshjet ndërkombëtaret

Paralajmërimi i opozitës së gjatë sesionit vjeshtor nuk do ta votojnë asnjë ligj në Kuvend, ka shqetësuar partinë në pushtet. Deputeti i VV-ja, Arbër Rexhaj,...

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Lajmet e Fundit