12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

SHBA heq vizat për Kroacinë?!

 

Ky program, parasheh 90 ditë qëndrim në SHBA, për biznes ose turizëm, pa qenë nevoja për vizë.

”Sot kam nominuar Kroacinë për t’u bashkuar me Programin e Heqjes së Vizave. Ky hap drejt udhëtimit pa viza njeh përparimin e jashtëzakonshëm të Kroacisë për të përmbushur standardet rigoroze për vendet pjesëmarrëse. Ne mezi presim një marrëdhënie edhe më të fortë SHBA-Kroaci”, shkruan Blinken në twitter, përcjell Klankosova.tv.

Lidhur me këtë, është kryeministri kroat ai i cili u përgjigj me dy cicërima në twitter.

”Ne konfirmojmë partneritetin midis Kroacisë dhe Shteteve të Bashkuara, dhe përfitimi më i madh i heqjes së vizave do të përfitojnë qytetarët kroatë të cilët do të jenë në gjendje të udhëtojnë lirshëm në Amerikë. Ne mezi presim zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ekonomik dhe lidhjeve të biznesit!”

 

Më Shumë

Klinaku paralajmëron protesta nëse veteranët hiqen nga paga minimale

U.D i kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku i ka reaguar ministrit të Financave, Hekuran Murati i cili deklaroi se do të bëhet një verifikim...

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

Lajmet e Fundit