15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Shembet ndërtesa 11-katëshe derisa njerëzit po flinin

Një operacion i madh shpëtimi është duke u zhvilluar pasi një kullë 11-katëshe në Miami u shemb pjesërisht në orët e para të këtij mëngjesi.

Nuk dihet se çfarë e shkaktoi shembjen e ndërtesës që quhet Champlain Towers South.

Ekziston frika se shumë njerëz mund të jenë të vdekur ose kanë mbetur të bllokuar nën rrënojat në Champlain Toëers South pas shembjes, raporton Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Policia konfirmoi që më shumë se 80 njësi, përfshirë Ekipet e Shpëtimit Teknik, ishin në vendin e ngjarjes me ndihmën e departamenteve të tjera të zjarrfikësve.

Autoritetet nuk kanë dhënë ende ndonjë informacion mbi viktimat e mundshme pasi situata po vazhdon të hetohet.

Gazetari Joel Franco pohoi se departamenti i shpëtimit nga zjarri kishte arritur të shpëtonte disa njerëz nga ndërtesa e shembur.

Më Shumë

Rahovec: Një burrë sulmohet nga disa persona, bëhet për spital

Një person është sulmuar fizikisht të shtunën në Rahovec nga disa persona.   Viktima është në gjendje të rëndë dhe gjendet në spitalin rajonal të Gjakovës. Vëllai...

Tërheqja e 30% nga Trusti? – ky është vendimi i fundit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot e ka dërguar për mendim projektligjin për ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, përkatësisht peticionin e organizuar për...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit