16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Shënohet Dita e Dëshmorëve të Komunës së Prizrenit

Zyrtarë të lartë komunal, familjarë të dëshmorëve, invalid e veteran të UÇK-së u mblodhën sot në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, për t’i përkujtuar e për të bërë homazhe tek të rënët për lirinë e Kosovës me rastin e shënimit të “Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Prizrenit”. Homazhe u bënë edhe te Monumenti i Lirisë – shtatorja e Komandant Remzi Ademajt në qendër të qytetit.

May be an image of 8 people, people standing, tree and outdoors

“Dëshmorët e kombit janë më meritorët që sot frymojmë lirshëm dhe vepra e tyre do të jetë udhërrëfyes i një të ardhmeje të ndritur të shtetit.Nder e lavdi e përjetshme për  heronjtë e Kosovës!”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

May be an image of 13 people, people standing and outdoors

May be an image of 14 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Muzeu Arkeologjik i rajonit të Prizrenit, një ecje nëpër kohë

Muzeu Arkeologjik i rajonit të Prizrenit ka vlerë të jashtëzakonshme për trashëgiminë kulturore të vendit pasi që paraqet një ndërtesë të veçantë me dy...

Gjendet shtetasi i huaj i cili kishte humbur në malet e Sharrit

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar se është gjetur personi i cili ishte humbur dje në zonën e qendrës skitare të Brezovicës. Sipas...

Lajmet e Fundit