6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Shënohet Dita e Dëshmorëve të Komunës së Prizrenit

Zyrtarë të lartë komunal, familjarë të dëshmorëve, invalid e veteran të UÇK-së u mblodhën sot në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, për t’i përkujtuar e për të bërë homazhe tek të rënët për lirinë e Kosovës me rastin e shënimit të “Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Prizrenit”. Homazhe u bënë edhe te Monumenti i Lirisë – shtatorja e Komandant Remzi Ademajt në qendër të qytetit.

May be an image of 8 people, people standing, tree and outdoors

“Dëshmorët e kombit janë më meritorët që sot frymojmë lirshëm dhe vepra e tyre do të jetë udhërrëfyes i një të ardhmeje të ndritur të shtetit.Nder e lavdi e përjetshme për  heronjtë e Kosovës!”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

May be an image of 13 people, people standing and outdoors

May be an image of 14 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Behgjet Pacolli i interesuar për të blerë Manchester United?

Sipas disa mediave britanike, ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur interesimin e tij për të blerë Manchester United nga familja Glazer-s. Pacolli shërbeu si...

Vrasja e 35-vjeçares, Kurti: I gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë duhet të japë dorëheqje

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se ka aprovuar kërkesat e Grupit Ndërministror kundër dhunës në familje, pas takimit të sotëm të tyre, për rastin...

Moti për sot

Lajmet e Fundit